W dniu 3 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje okręgowe Bloku B Wynalazczość oraz podsumowanie Olimpiady w okręgu bialskopodlaskim. W uroczystości wzięli udział uczestnicy oraz z opiekunami oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Białej Podlaskiej (Patronat Honorowy).

Eliminacje składały się z testu, zadań opisowych z zakresu wiedzy o ochronie własności przemysłowej oraz części ustnej, w której uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania. Trzech najlepszych uczniów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się  w dniach 31.05.19 – 2.06.19 r. w II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej, na drugim miejscu Zespół Szkół Ponadgimnazjalych w Radzyniu Podlaskim. Trzecie miejsce zaś zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej.

W klasyfikacji indywidualnie Tytuł Laureata zdobyły przedstawicielski Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej. Najlepsza trójka weźmie udział w Finale Ogólnopolskim. Nagrody ufundowali członkowie Klastra: Wolco Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych Energoserwis S.A., Zakład Narzędzi Diamentowych i Spiekanych Pyrzyna Czesław.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się na fb – link